Neuralgia nerwu trójdzielnego

Informacje przedstawione w artykule pochodzą częściowo.

Dolegliwość neuralgii nerwu trójdzielnego jest bardzo często myloną z tradycyjną migreną. Otóż wielu pacjentów skarży się na bardzo podobne objawy ostrego oraz napadowego bólu głowy, na ogół trudnego do zniesienia. Niestety w wielu przypadkach pacjenci podejmują się leczenia na własną rękę tradycyjnymi lekami dostępnymi bez recepty. W przypadku tak silnych bólów głowy jednak należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem, który ustali przyczyną jego występowania. Należy jednak pamiętać, że ta dolegliwość jest bardzo trudna do zdiagnozowania. Często więc pacjenci wysyłani są do wielu specjalistów w celu ustalenia przyczyny tych bólów. Nie ulega bowiem wątpliwości, że tego typu bóle głowy wymagają natychmiastowego leczenia.

Neurolog pomoże ustalić przyczynę

W przypadku występowania tak intensywnych bólów głowy i twarzy należy początkowo udać się do neurologa. To on pozwoli nam ustalić ich przyczyną. Najczęściej jednak w przypadku występowania neuralgii nerwu trójdzielnego migrena oraz inne choroby neurologiczne bardzo szybko zostają wykluczone. Z tego względu głownie neurolog zapewne zaleci nam wizytę u laryngologa, który pozwoli nam na eliminację przyczyn związanych z zapaleniem zatok. Otóż z najnowszych badań wynika, że bardzo intensywne bóle występujące w okolicach głowy i szczęki mogą być przyczyną zapalenia zatok przynosowych. W przypadku jednak, gdy i one zostaną wykluczone niezbędna okazuje się być wizyta u stomatologa.

6186786217_f136fd53c4_z

Jak leczyć neuralgię?

Kiedy stomatolog wykluczy zapalenie okostnej zębów możemy już podejrzewać, że cierpimy na neuralgię naszego nerwu. Jest to na ogół bardzo dokuczliwa dolegliwość, która może ograniczać normalne funkcjonowanie pacjenta. Otóż bardzo mony ból atakuje nagle i może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Niekiedy występuje sporadycznie, podczas gdy w niektórych przypadkach może pojawiać się nawet codzienne. Specjaliści zalecają pacjentom przyjmowanie leków dostępnych na receptę. Najczęściej przepisywane są leki przeciwbólowe, przeciwpadaczkowe oraz przeciwdepresyjne.

Related posts