Naturalne metody leczenia bólu mięśni

Czy bóle mięśni można leczyć wyłącznie przy pomocy chemicznych preparatów? Jak się okazuje – wcale nie jesteśmy na nie skazani. W sklepach zielarskich oraz w aptekach dostępne są zupełnie naturalne żele oraz maści, których skład nie powinien budzić w nas żadnych oporów. Co możemy zatem znaleźć i zastosować, jeżeli bóle mięśni nie dają nam spokoju? Przede wszystkim Hakorośl rozesłaną. Jest to specjalna linia produktów w których głównym składnikiem jest właśnie ta roślina prosto z Afryki. Działa nie tylko przeciwzapalnie, ale także przeciwbólowo. Można kupić nie tylko maści, ale również ekstrakty i susz z tej rośliny. Przykładowe produkty to Czarci Pazur czy Diabelski szpon. Alternatywnie można stosować lek ziołowy na obolałe mięśnie.

Co jeszcze może wspomóc, w sposób naturalny, proces leczenia bolących mięśni?

Sól biszofitu

Kolejnym składnikiem jest tak zwana sól biszofitu. Jest to składnik wyjątkowy, który powstał dzięki zmianie temperatury na ziemi. Globalne ocieplenie przyczyniło się do wyparowania części wód w morzach, które pozostawiły po sobie wielkie złoża soli. Są one nieskażone, zawierają wszelakie niezbędne minerały. Jak działa takowa sól? Przeciwzapalnie, rozkurczająco, regenerująco oraz immunostymulująco! Jak widzimy, zakres jej działania jest naprawdę szeroki i jeżeli dokuczają nam naprawdę uporczywe bóle mięśnito powinna nam pomóc. Jeżeli sól stosowana jest wraz ze wspomniana wcześniej afrykańska hakoroślą to daje naprawdę imponujące rezultaty.

Obie te substancje doskonale się uzupełniają i sprawiają, że chory bardzo szybko wraca do pełni zdrowia.

Skuteczna linia Rumalaya

Jeszcze inną serią wyrobów naturalnych jest linia Rumalaya. Pomaga ona nie tylko na kondycję mięśni, ale także stawów. Doskonale łagodzi wszelakie dolegliwości bólowe związane z tymi tkankami. Niektórzy do leczenia bolących mięśni używają także takich wynalazków, jak balsam z kociego mleka, z sadła świstaka czy maść żywokostowa. Zawierają one niezbędne witaminy, rozgrzewają i relaksują mięśnie, wykazują się działaniem ściągającym oraz poprawiają ukrwienie i dotlenienie. Inaczej mówiąc – czemu mielibyśmy nie zainwestować w naturę?

Related posts