Jak radzi sobie niepełnosprawny na wózku w mieście?

Kiedyś wiadomość o tym, że resztę życia musimy spędzić na wózku inwalidzkim była równoznaczna w zasadzie z jego utratą. Teraz znacznie mniej osób uważa, że w razie takiego pokrzywdzenia przez los, chciałoby zniknąć z planety. Jednakże obecnie niepełnosprawni fizycznie naprawdę mają znacznie większe możliwości niż kiedyś i to pod wieloma różnymi względami.

Problem z poruszaniem się po mieście niepełnosprawnych

Największym problemem dla niepełnosprawnych z pewnością zawsze stanowiło poruszanie się po mieście. Raczej rzadko widzimy osoby niepełnosprawne gdzieś na mieście. Może być to spowodowane ogromnym wysiłkiem, jaki trzeba włożyć w poruszanie się na wózku, po takiej nierównej powierzchni, jaką są chodniki, ścieżki, a zwłaszcza już problematyczne krawężniki.

Na szczęście obecnie są teraz dostępne wózki elektryczne, które mogą zupełnie odmienić codzienność każdej osoby, która nie miała tego szczęścia, aby cieszyć się w pełni zdrowie fizycznym. Taki wózek napędzany energią elektryczną jest o wiele lepszym rozwiązaniem w przypadku poruszania się po krzywych chodnikach i ścieżkach wyznaczonych dla przechodniów. Napęd elektryczny bierze w&nbsp

Related posts