Robimy zakupy w sklepie jeździeckim!

A zatem zaczęłaś jeździć na koniu i automatycznie pałasz wielką miłością do tego szlachetnego zwierzęca. Chciałabyś wyposażyć go we wszystko, co tylko będzie potrzebne do sprawnego jeżdżenia. Jednak zanim znajdziesz pierwszy lepszy sklep jeździecki i zaczniesz wydawać pieniądze jak oszalała, postaraj się zastanowić, co naprawdę będzie ci potrzebne oraz ile to będzie kosztować.

Gdzie znajdziesz sklep jeździecki?

Stadnina, w której z taką pasją zajeżdżasz konie, częstokrotnie dostarcza albo sprowadza z hurtowni sprzęt do koni. Jeśli właściciele posiadają spory ruch w stadninie, bardzo możliwe, że sami będą prowadzić sklep jeździecki.

Częstokrotnie jednak właściciel sprytnie wykorzysta bliskość sklepu do stadniny i może zawyżać ceny. Jeśli tak się dzieje, nie pozwól zarobić mu i wybierz sklep jeździecki w innej części Polski albo z internetu.

Lista sprzętu dla konia

Dobrze, a zatem już wiesz, jaki sklep jeździecki dostarczy ci upragnionego wyposażenia dla konia. Ale czy wiesz, co będzie ci potrzebne? Przykładowa lista oprzyrządowania do konia składa się z:

  • Siodła wszechstronnego – przystosowane do jeżdżenia w większości sytuacji.
  • Ochraniacze – ochraniają piszczele konia podczas jazdy oraz oddawania skoków.
  • Pad i owijki – pad wkłada się pod siodło, aby stworzyć miękką poduszkę między grzbietem konia a siodłem. Owijki to bandaże na kogi konia, które pozwolą mu nie nadwerężać ścięgien.
  • Czaprak – chroni grzbiet konia przed uderzeniami siodła.
  • Ogłowie – wszelakie rzemienie, jakie koń ma na głowie. Razem z wędzidłem tworzą uzdę i lejce do prowadzenia zwierzęcia.
  • Futro pod siodło – amortyzuje pracę siodła i przynosi ulgę zwierzęciu.
  • Derkę – poprawia przede wszystkim wchłanianie potu oraz ochrania boki konia przed obuwiem jeźdźca.
  • Kaloszki – służą podczas skoków jeździeckich do ochrony kopyt w przypadku uderzenia.

Cała ta lista może kosztować jakieś 1800-3000 złotych. Najdroższe zawsze jest siodło, które dobrze dobrane może kosztować nawet 1200 złotych.

Pamiętaj także, że jeśli zdecydowałaś się na zakup przez internet, sklep jeździecki może doliczyć do rachunku koszty przesyłki do ciebie, o ile nie przekroczysz jakiegoś progu zakupowego.

Related posts