Instruktor squash – jak nim zostać?

Jak zostać instruktorem?

historia-squasha

Po pierwsze musimy interesować się squashem, przyswoić jego zasady, zapoznać się z technikami używanymi podczas tej gry, oraz oczywiście nauczyć się grać, nie ma też co ukrywać, że ten zawód sprawi przyjemność tylko prawdziwemu pasjonatowi tej gry.

Jeśli spełniamy już powyższe warunki i czujemy, że jest to zawód dla nas to powinniśmy rozejrzeć się za dobrą szkołą dla instruktorów, która umożliwi nam przyswojenie odpowiedniej dla tego zawodu wiedzy, oczywiście wszystko to możemy osiągnąć poprzez odbycie kursu, więc przyswojenie potrzebnych informacji nie zajmie nam zbyt dużej ilości czasu. Trzeba jednak pamiętać, że kursy to nie wszystko, są one zakończone egzaminem, więc aby otrzymać legitymację poświadczającą nasze uprawnienia do wykonywania zawodu, musimy go zdać z wynikiem pozytywnym, dopiero wtedy możemy szczycić się tytułem instruktora squasha.

Co kiedy już zdamy egzamin z wynikiem pozytywnym?

Wtedy pozostaje nam zdecydować jaką ścieżkę kariery chcemy obrać, możliwości są trzy. Pierwszą z nich jest zatrudnienie się w miejscu, w którym udzielane są lekcje squasha, trzeba pamiętać jednak, że wtedy warunki naszej pracy i zarobki zależą od osoby, która jest właścicielem tego miejsca.

Drugą możliwością jest udzielanie prywatnych lekcji, tutaj plusem jest fakt, że sami normujemy sobie czas pracy, oraz sami ustalamy stawkę za jaką chcemy pracować, jednak trzeba mieć na uwadze, że również sami, bez żadnej pomocy musimy zorganizować sobie klientów, oraz przyciągnąć ich do siebie.

Trzecią i chyba najkorzystniejszą opcją jest założenie własnej szkoły, lub ośrodka treningowego, możemy działać w nim sami, lub zatrudnić kogoś do pomocy. Tutaj mamy szerokie pole do popisu, bo szkoła może przynieść nam spore korzyści, o ile odpowiednio zadbamy o marketing, oraz fachową obsługę klienta i w miarę przystępną, lecz również korzystną dla nas cenę.

Jeśli nie mamy pieniędzy na otwarcie własnego przybytku wystarczy zorientować się kiedy w naszym mieście przyznawane będą dotacje, jeśli jednak nie czujemy się jeszcze na siłach to trzeba pamiętać, aby nie robić nic na siłę.

Sami musimy zdecydować która z tych ścieżek będzie dla nas najlepsza w serwisie klubu I’m FIT.

Related posts