Zabiegi podologiczne w salonach kosmetycznych

Nowoczesna kosmetyka wykracza poza stare schematy. Powstają innowacyjne techniki pielęgnacyjne. Medycyna stwarza coraz to inne wyzwania i uczy wciąż nowych rzeczy. Niedawno rozwinęła się o kolejną specjalizację – podologię.

Dziedzina ta zajmujące się specjalistyczną pielęgnacją i leczeniem stóp. Tworzone są profesjonalne gabinety, w których pracownicy prócz wiedzy kosmetycznej posiadają też niezbędną wiedzę medyczną. Tak jak w salonie, wciąż mamy możliwość skorzystania z tradycyjnego zabiegu kosmetycznego stóp, a ponadto możemy poddać je lekarskiemu oglądowi.

Co robi podologia?

Podologia zajmuje się wszelkimi chorobami kończyn dolnych. Musi posiadać więc wszechstronną wiedzę praktyczną i teoretyczną. Specjalista podejmuje decyzję o leczeniu farmakologicznym lub zleca konieczne zabiegi. Jeśli przypadek tego wymaga, kieruje chorą osobę na badania do odpowiedniego lekarza.

Do gabinetu powinnyśmy udać się jeśli mamy:

  •  haluksy, modzele, odciski, grzybice, brodawki, zrogowaciały naskórek,
  •  różnego rodzaju wady i deformacje stóp bądź palców,
  •  problem z pocącymi się stopami.

Z usług podologicznych powinni szczególnie korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami kości i stawów oraz osoby cierpiące na cukrzycę i reumatyzm. Choroby przemiany materii mają niestety również wpływ na schorzenia kończyn dolnych. Specjalista fachowo doradzi nam, jak postępować.

Temat podologii zajmuje coraz więcej miejsca w pielęgnacja czasopismo poświęconych kosmetologii i medycynie. Świadczy to o szybkim, postępującym rozwoju tej dziedziny zdrowia.

Related posts